Znana firma Necta

Sprzedaż bezpośrednia, czyli w sklepie stacjonarnym, przynosi największe dochody, zaraz obok sklepów internetowych. Jednak na rynku kupimy jeszcze niektóre produkty w sposób samoobsługowy, bez udziału sprzedawcy.

Jak działa maszyna vendingowa?

necta - maszyny vendingoweWiększość z nas woli robić zakupy w tradycyjny sposób, ale czasem warto spróbować kupić coś bez stania w kolejce. Szybkie i łatwe zakupy oferuje firma Necta – maszyny vendingowe tej marki są dostępne niemalże w całej Europie. Są one samoobsługowe, więc nie ma  konieczności zatrudniania pracownika do obsługi w formie sprzedawcy. Między innymi z tego powodu, użytkowanie automatu jest tanie. Pierwsze takie urządzenia pojawiły się w Stanach Zjednoczonych i błyskawicznie stały się bardzo popularne. W Polsce są one obecne już od wielu lat, ale dopiero w ostatnim czasie zyskały na popularności. Wielu przedsiębiorców korzysta z nich jako dodatkowy kanał sprzedaży, ponieważ w zależności od lokalizacji, automat może generować średnie lub wysokie zyski. Maszyny są przede wszystkim samoobsługowe, co oznacza, że klienci samodzielnie wybierają pożądany produkt, płacą za niego i odbierają go z podajnika. W kraju znajdziemy automaty Necta oferujące gorące napoje takie jak kawa, herbata i czekolada, słodkie i słone przekąski, a nawet leki i podstawowe artykuły medyczne. Ich dużą zaletą jest działanie przez siedem dni w tygodniu i przez dwadzieścia cztery godziny na dobę. Klienci mają do nich łatwy dostęp, ponieważ znajdują się w dobrych lokalizacjach.

Sukces prowadzenia sprzedaży za pośrednictwem maszyn vendingowych zależy przede wszystkim od miejsca, w jakich one stoją. Dlatego zawsze trzeba je umieszczać w miejscach, gdzie każdego dnie przebywa dużo potencjalnych klientów, którzy zapewnią zysk firmie.