Zalety farbowania włosów henną

Coraz więcej kobiet zaczyna się przekonywać do farbowania włosów sposobami naturalnymi. Decyzja ta najczęściej podyktowana jest faktem, że chemiczne farby potrafią niesamowicie zniszczyć włosy. Najpopularniejszą alternatywą dla farbowania włosów jest oczywiście henna stworzona na bazie naturalnych składników. 

Dlaczego warto farbować włosy henną?

khadi - ciemny brązPomimo tego, że na rynku co chwile pojawiają się nowe farby do włosów których producenci obiecują zadowalające efekty, tak mimo to trzeba spojrzeć prawdzie w oczy i przyznać, że każda chemiczna farba będzie niszczyła nasze włosy, a ich zdrowy wygląd tuż po farbowaniu będzie się utrzymywał do czasu, aż nie umyjemy włosów ponownie. Z tego też powodu coraz większa ilość kobiet decyduje się zrezygnować z tradycyjnych farb na rzecz henny. Jedną z najlepszych obecnie na rynku jest henna Khadi – ciemny brąz jaki możemy uzyskać z jej pomocą wygląda znacznie bardziej naturalnie na naszych włosach, aniżeli w przypadku farbowania ich chemicznymi kosmetykami. Ciemny brąz jest również bardzo modnym kolorem w ostatnich latach. Wiele dziewcząt zapuszcza swoje włosy farbując je później właśnie na brązowo. Taki zabieg sprawia, że kobiety wyglądają młodziej i bardziej dziewczęco. Jeśli zatem mamy możliwość skorzystać z alternatywy nie niszcząc przy tym naszych włosów, warto się nad nią zastanowić zwłaszcza, że henna ma naprawdę wiele zalet. Oprócz tego, że włosy wyglądają naturalnie są również głęboko odżywione: lśniące, pełne blasku, wygładzone i lejące.

Henna nie rozdwaja końcówek włosa, a także nie uczula i nie podrażnia, a zatem podczas farbowania włosów henną nie musimy się obawiać szczypania lub swędzenia skóry głowy. Poza tym kolor po hennie wypłukuje się naturalnie i bardzo stopniowo, co z kolei sprawia, że odrosty nie są praktycznie widoczne.