zakup dobrego roweru dla dziewczynki

Nasza córeczka rosła w mgnieniu oka. Szybko wyrastała z ubranek które miała i z zabawek, którymi po jakimś czasie się nudziła. Trzeba było co jakiś wymieniać je na nowe, z uwagi też na jej rozwój. Wyrażała tez zainteresowanie jazdą na rowerze, a uznaliśmy, z żoną, że jest na tyle zdolna by sobie poradzić.

Wybór dobrego roweru dla dziewczynki

dobry rower dla dzieckaNie spieszyliśmy się jednak z tym bo wcześniej nauczyła się jeździć na rolkach, które dostała w prezencie od dziadków. Radziła sobie na nich bardzo dobrze i pomyśleliśmy, że przyszedł czas na rower. Chcieliśmy wybrać dla niej taki, który jej się spodoba oraz będzie miał odpowiednie rozmiary i niedużą wagę przez co pomoże w nauce jazdy. Dobry rower dla dziecka jednak nie jest tak prosto wybrać, ponieważ w sklepach stacjonarnych i internetowych jest zatrzęsienie wyboru, tym bardziej że już za pasem wiosna. Postanowiliśmy zakupić rower kolorze, który spodoba się naszej córeczce, a mianowicie pomarańczowy. Wygląd jego był całkiem ładny, ponieważ posiadał jeszcze kolorowy dzwonek oraz koszyczek na kierownicy. Posiadał szesnastocalowe koła, które powinny odpowiadać wzroście Amelki i nie będzie miała problemów z nauką jazdy na rowerze. Można w nim regulować wysokość oraz kąt nachylenia kierownicy, tak samo wygodne i wyprofilowane siodełko dzięki czemu łatwiej jej będzie znaleźć odpowiednią pozycję. Oczywiście producent wyposażył go w ręczny hamulec i co dla nas ważne, dodatkowe dwa kółko, które można przypiąć z boku. Pozwoli to na oswojenie się Amelii z jazdą, a potem przyda się w trakcie nauki samodzielnego prowadzenia.

Kiedy zobaczyła ten rower bardzo się z niego ucieszyła i widać, że jej się spodobał. Początkowo miała jednak obawy związane z jazdą na nim, ale z czasem szło jej coraz lepiej. W końcu, po kilku tygodniach nauki potrafiła już samodzielnie prowadzić rower, a my wspólnie mogliśmy się wybierać na wycieczki.