Wzór moro na spodniach

 

Moda jest interesującą dziedziną, która nieustannie się zmienia i ewoluuje. Historia mody pokazuje wyraźnie, że pewne fasony czy wzory używane na przykład na oficjalnych ubraniach, jak wzór moro, zaczęły być używane także na zwykłych ubraniach.

Pary modnych spodni dresowych

spodnie dresowe moroPierwotnie taki nadruk ochronny, w formie cętek i plamek w ciemnych kolorach, używany był przykładowo na oficjalnych mundurach żołnierzy, i miał pomóc w sztuce kamuflażu. Od lat osiemdziesiątych wzór w cętki, kojarzony z mundurem, wszedł na stałe do kanonu mody i pojawił się na ubraniach codziennych, a obecnie można nawet kupić spodnie dresowe moro. Tego typu wygodne spodnie w modny wzór można znaleźć w wielu sklepach i to zarówno o fasonie damskim, jak i męskim. Charakteryzują się, oprócz oczywiście wzoru, tym, że mają wygodny ściągacz zarówno w pasie, który można regulować, jak i przy kostkach. Najczęściej posiadają także praktyczne kieszenie, czasem zapinane na zamek błyskawiczny, a ich fason wyróżnia się – przy modelach męskich i damskich – charakterystycznym zwężeniem w okolicy kostki. Czasem do spodni przyszyty jest kontrastowy element, na przykład w okolicach kolan czy kieszeni. Spodnie wręcz idealnie sprawdzają się w połączeniu z butami sportowymi i zwykłymi T-shirtami czy bluzami z kapturem. Razem taka stylizacja może być z powodzeniem noszona na co dzień, a nawet podczas spotkań w towarzystwie przyjaciół. Dzięki spodniom dresowym możemy poczuć się swobodnie niemal w każdej sytuacji i stworzyć oryginalną stylizację.

Wygodne spodnie dresowe to coś, co warto mieć w swojej szafie, ponieważ czasami po prostu każdy z nas lubi założyć coś swobodnego i stworzyć niezobowiązującą stylizację. Warto jednak zadbać o to, żeby takie spodnie wyróżniało coś ciekawego, na przykład oryginalny wzór.

 

Opublikowany w: Moda