Wykorzystanie siatek leśnych

Człowiek sadzi plony, zwierzę korzysta. Tak dzieje się szczególnie na terenach przyleśnych. Jest wiele pól, które człowiek niejako „wydarł” naturze. Uprawia je dla własnych celów i korzyści. Oczywiście same zwierzęta tego nie wiedzą i skoro już trafią na jakiś naturalny ludzki dobytek, po prostu z niego korzystają. I wcale, nie ma co im tego brać za złe, ponieważ w ten sposób każde zwierzę stara się przetrwać. A kto komu zabrał leśne tereny?

Siatki leśne służą zarówno człowiekowi, jak i zwierzynie

solidne siatki leśneOchrona upraw jest priorytetem. Zachowanie tych upraw może zagwarantować zamontowanie ogrodzeń wokół nich. Ale nie tylko uprawy staramy się chronić. Solidne siatki leśne mogą służyć także do ogradzania pastwisk, oraz wybiegów dla zwierząt. Jeśli dany hodowca posiada w swym gospodarstwie stado bydła przeznaczonego w przyszłości na rzeź, byłoby nierozsądne wyprowadzanie każdego z osobna na łańcuchu i przywiązywanie do palika na pastwisku. Takie rozwiązanie może sprawdzić się li tylko przy niewielkiej ilości bydła. Jeśli tego bydła jest kilkaset, wtedy można posłużyć się ogrodzeniem pastwiska i 24 – godzinnym wypasem inwentarza. Tak samo ma się sprawa przy hodowli np. owiec. Niemożliwe byłoby ogarnięcie wszystkich sztuk w stadzie, pojedynczym wyprowadzaniem. Solidna siatka leśna staje się bardzo pomocna tym bardziej, że jest ona łatwa w montażu, oraz przy okazji może ochronić stado przed dzikimi zwierzętami.

Siatki leśne można także stosować, ogradzając wybiegi dla zwierząt. Mogą to być zarówno zwierzęta domowe, jak i gospodarskie. Z takiej siatki łatwo można zbudować zarówno wybieg dla psa, jak i wybieg dla konia, lub innych zwierząt hodowanych w gospodarstwie, np. danieli, strusi itp. Warto skorzystać z tej ogrodzeniowej alternatywy.