Wybór nakładek na schody

Posiadanie piętrowego domu to marzenie wielu osób. Jednakże posiadanie piętra w domu może wiązać się z niewielkim ryzykiem. Ze schodów stosunkowo nietrudno bowiem spaść. Żeby zminimalizować to ryzyko, na schody domu warto zamontować nakładki na schody.

Jakie nakładki zamontować na schody?

nakładki dywanowe na schodySchody to piękna konstrukcja: choć są funkcjonalne, mogą także być ozdobą. Jednakże na schody należy zamocować specjalne zabezpieczenia w formie na przykład bieżników czy nakładek. Jednym z modeli takich nakładek są nakładki dywanowe na schody. Można je znaleźć w specjalnych sklepach, które specjalizują się stricte w produktach takich jak nakładki do schodów, jak i w sklepach meblowych, czy marketach ogólnobudowlanych. Są one ozdobą schodów i zapobiegają ześlizgnięciu się ze schodów podczas korzystania z nich. Nakładki dywanowe na schody najlepiej zamówić indywidualnie. Najlepiej wymierzyć szerokość i długość stopni schodów. Ważny jest wybór odpowiedniego materiału. Jeżeli wybierzemy grubszy materiał na bieżniki będą one bardziej miękkie, jeżeli cieńszy łatwiej będzie się je czyścić. Te dywanowe mają akurat grubszą fakturę i ciekawy splot. Oprócz tego nakładki występują w wielu kolorach i mają różne, ciekawe motywy graficzne. Najlepiej wybrać taki kolor czy motyw, który będzie pasować do reszty wnętrza, tak by ładnie zaaranżować całość wyglądu domu. Bieżniki mają najczęściej z drugiej strony paski do przyklejenia do stopni, w związku z czym nie zsuwają się. Ocieplają one wystrój całego domu, sprawiając że wnętrze stanie się bardziej przytulne. Polecić można także takie nakładki, które wykonane są z puszystego materiału, takiego jak w przypadku dywanów shaggy. Pamiętać należy jednak, że takie nakładki ciężej się czyści i pielęgnuje.

Nakładki dywanowe na stopnie schodów są dostępne w wielu kolorach i wzorach. W zależności od tego, czym się kierujemy podczas aranżacji, wybierajmy motyw dywaników – mogą to być kompozycje klasyczne, nowoczesne czy designerskie. Wybór jest olbrzymi.