woda

Woda ze studni – potrzebne odżelazianie

Filtrowanie wody jest w wielu przypadkach niezbędne, szczególnie jeśli pozyskuje się wodę ze studni w której nie do końca wiadomo w jakim stanie jest woda i co tak naprawdę do niej trafia. Wodę ze studni należy przefiltrować używając specjalnych filtrów wody.

Odżelazianie wody – kiedy zachodzi konieczność?

woda

Zazwyczaj są to odżelaziacze i odmanganiacze. Jednak filtrowanie wody poprzez skuteczne odżelazianie wody, zmiękczanie wody i inne sposoby, jest czasem niewystarczające. Dlatego polecamy metodę, która jest zdecydowanie najskuteczniejszą metodą na uzdatnianie wody – odwrócona osmoza. Istnieje wiele mitów związanych z tym sposobem na uzdatnianie wody, np. że picie wody uzyskane dzięki odwróconej osmozie jest niezdrowe, że metoda ta marnuje dużo wody, że jest to rozwiązanie bardzo drogie, albo że odwrócona osmoza usuwa z wody zdrowe minerały. W rzeczywistości jest to rozwiązanie bardzo korzystne, a dzięki tej metodzie można się pozbyć z wody osadów, rdzy, pyłów, mułów, piasku, chloru, związków organicznych, nieorganicznych, bakterii, wirusów, metali ciężkich i pierwiastków. Odwrócona osmoza to doskonały wybór do domowych zastosowań filtracji wody. Jest najbardziej rekomendowanym rozwiązaniem do uzdatnienia wody kranowej. Aby ten sposób filtrowania służył jak najdłużej warto zastosować jeszcze wstępny filtr osadowy i wstępny filtr węglowy.

Dzięki temu zanieczyszczenia wyłapane przez filtry wstępne nie będą zapychać naszej membrany osmotycznej. Można też połączyć membranę osmotyczną z filtrem ultrafioletowym, tworząc dwustopniowy filtr.