Właściwa pielęgnacja truskawek

W naszym klimacie niestety nie da się uprawiać niektórych egzotycznych roślin wydających pyszne owoce. Jednak możemy cieszyć się tym co u nas rośnie bardzo dobrze i wydaje obfite plony. Przykładem takiej rośliny są truskawki. Czas gdy się je zbiera jest najczęściej dość krótki ale za to zbiory mogą być bardzo udane. Kluczem jest jednak to by odpowiednio dbać o truskawki przez cały rok.

Sprawdzone nawozy dla truskawek

smaczne truskawkiNie da się ukryć, że amatorów truskawek w naszym kraju nie brakuje. Gdy przychodzi czerwiec to często dostrzec możemy kolejki ustawiające się przy stoiskach z truskawkami. Uprawa truskawek może więc przynosić bardzo duże zyski. Jednak jest to też związane z bardzo ciężką pracą przez niemalże okrągły rok. Żeby móc w czerwcu zbierać smaczne truskawki to konieczna jest odpowiednia pielęgnacja. Najważniejszą porą roku, w której musimy szczególnie mocno przyłożyć się do uprawiania truskawek jest wiosna. Na przełomie marca i kwietnia często dokonuje się pierwszych zabiegów mających na celu dostarczenie pod sadzonki odpowiednich nawozów. Jednak jeśli chodzi o dobieranie nawozów to absolutnie nie można tutaj eksperymentować. Chodzi o to, że jeśli nasza gleba jest zbyt kwaśna to zastosowanie nieodpowiednich nawozów może doprowadzić do jeszcze większego zakwaszenia. Dobrym pomysłem może być więc przebadanie gleby w celu wyciągnięcia odpowiednich wniosków.

Na dzień dzisiejszy w naszym kraju mnóstwo osób trudni się uprawianiem truskawek. W zasadzie możemy takich osób podpytać odnośnie tego jakie nawozy stosują. Jednak często to nawóz musi być dobierany do konkretnej gleby. Dodatkowo stosuje się również nawożenie dolistne. Jest ono jednak w większości przypadków nieco mniej skuteczne niż nawożenie doglebowe, które naprawdę warto stosować.