Uprawnienia do latania dronem

Ludzie od wieków marzyli o lataniu. W końcu po długich zmaganiach udało się to zadanie wykonać i człowiek mógł oderwać się od ziemi. Obecnie oprócz tego, że korzystamy z samolotów, którymi podróżujemy do innych krajów to dodatkowo wielu z nas interesuje się pojazdami latającymi, które są bezzałogowe. Szczególnie często słyszy się o inwestowaniu w drony.

Wyrabianie licencji UAVO

szkolenia uavo opoleDrony są latającymi pojazdami, które nie przypominają ani samolotów ani śmigłowców. Jednak już nieco bliżej im do tych drugich. Dron posiada cztery a czasami nawet sześć silników, które pozwalają mu na oderwanie się od ziemi oraz wykonywanie różnych manewrów w powietrzu. Latanie dronami wydaje się jednak dość trudne. Trzeba mieć tę świadomość, że dron to już nie tylko zabawka, którą mogą posługiwać się pasjonaci zdalnie sterowanych pojazdów. Drony często wykorzystywane są do tego by zarabiały pieniądze. Chodzi tutaj głównie o wideofilmowanie z lotu ptaka. Takie ujęcia mogą naprawdę zapierać dech w piersiach więc często drony stosuje się podczas różnych imprez masowych. Jeśli chodzi o taki komercyjne latanie dronem to konieczne będzie przejście szkolenia UAVO Opole jest zaś jednym z miast, w którym możemy takie szkolenie ukończyć. Koszty związane z takim szkoleniem najczęściej są zbliżone do kosztów jakie ponosimy za wyrobienie prawo jazdy na samochód osobowy. Szkolenie, o którym mowa również kończy się egzaminem teoretycznym oraz praktycznym.

Na dzień dzisiejszy bez wspomnianych wcześniej uprawnień możemy latać jedynie dronem rekreacyjnie. Pamiętajmy jednak by trzymać się pewnych przepisów. Nie możemy używać drona do szpiegowania oraz oczywiście musimy latać z dala od jednostek wojskowych, poligonów, posterunków policji czy nawet szkół. Niezastosowanie się do takich zasad może mieć poważne konsekwencje prawne.