Sprawa rozwodowa zawsze będzie bolesna

Dziesięć lat temu wydawało mi się, że większe szczęście nie mogło mi się przytrafić. Wyszłam za mąż i rok po ślubie urodziłam dziecko. Zarówno ja jak i Mateusz byliśmy bardzo szczęśliwym, dobranym małżeństwem, ale jak wiadomo, żadna bajka nie może trwać wiecznie. Kiedy dowiedziałam się o jego zdradzie, doskonale wiedziałam, co muszę zrobić.

Dlaczego szukałam adwokat do sprawy rozwodowej?

sprawy rozwodowe w GdyniCo prawda nie pozwoliłam, żeby ta sytuacja wpłynęła na naszego synka. Zależało mi, aby nie był świadkiem naszych kłótni czy rozmów. Zaczęłam szukać adwokata, dla którego chlebem powszednim są sprawy rozwodowe w Gdyni. Nie potrafiłabym żyć z Mateuszem pod jednym dachem. Wtedy cała nasza trójka odczułaby konsekwencje tego, co się stało. Jako że kompletnie nie znałam się na prawie, postanowiłam znaleźć prawnika, któremu udzielę pełnomocnictwo. Nie zamierzałam robić mężowi problemów, jeśli chodzi o naszego syna, ale jeśli chodzi o pozostałe sprawy, to był już zamknięty rozdział dla mnie. Zależało mi na szybkim i bezbolesnym rozwodzie, ale nie miałam pewności, czy Mateusz nie będzie robił w sądzie większych bądź mniejszych problemów. Z resztą jeśli ma się także małe dziecko, lepiej mieć kogoś, kto spojrzy na to z zupełnie innej perspektywy. To właśnie także dawał mi adwokat. Patrzył na naszą sprawę chłodnym spojrzeniem i dawał rady, jak powinnam zachowywać się w danej sytuacji. 

Osobiście uważam, że niezależnie od tego, z jaką sprawą mamy pojawić się w sądzie, warto mieć ze sobą adwokata. Osobę, która zna te wszystkie przepisy i doskonale je rozumie. Ja, która nie mam absolutnie nic wspólnego z prawem na co dzień, raczej nie byłabym w stanie sama tego wszystkiego ogarnąć. Wydaje mi się, że dobry adwokat powinien przede wszystkim potrafić słuchać.