Sposób na dobry sen

Sen jest potrzebny człowiekowi. Jedni potrzebują go dużo, inni mniej. Nie tylko czas odgrywa ważną rolę. Istotne jest położenie naszej sypialni, oświetlenie, temperatura w jakiej wypoczywamy, jak również to na czym śpimy. Istnieją wersalki, rozkładane kanapy i zajmujące niewiele miejsca fotele. Jednak prym w wygodnym spaniu wiedzie tradycyjne łóżko.

Jak dobrać odpowiedni materac i stelaż?

stelażeŁóżko składa się z dwóch części. Możemy wybrać odpowiednie dla siebie materace i stelaże. Materac jest elementem na którym możemy się wygodnie ułożyć. To od nas zależy z jakiego będzie materiału. Jeśli już zdecydujemy się na któryś z licznych modeli  następnym krokiem powinien być dobór odpowiedniego stelaża, tak by cała konstrukcja była stabilna, zapewniała komfort i wygodę. Mogą być one wykonane z drewna, najczęściej sosnowego lub bukowego. Istnieją również takie, których wierzchnia warstwa pokryta jest dodatkowo folią ochronną w celu zabezpieczenia przed wilgocią i zniszczeniami spowodowanymi codziennym użytkowaniem. Pod względem wyglądu i układu stelaże dzielimy na: klasyczne typu ruszt oraz rolowane na taśmie, elastyczne typu flex, stelaże z nogami. Jeśli przyjrzymy się formie ustawienia stelaża to możemy wyróżnić regulowane ręcznie, elektrycznie oraz konstrukcję najbardziej nowoczesną – na pilota. Dodatkowo dla fanów porządku w sypialni firmy oferują podnoszone konstrukcje z wbudowanym pojemnikiem na pościel. 

Na rynku istnieje wiele stelaży a ktoś kto się na nich zna na pewno pomoże wybrać najlepszy. Jeśli dokupimy do niego odpowiedni wygodny materac będziemy mogli cieszyć się udanym wypoczynkiem. Watro pomyśleć o dobrym meblu do spania, by rano móc wstać nie odczuwając dyskomfortu. Jedynym minusem posiadania wygodnego łóżka może być niechęć do opuszczania go.