Skuteczne ocieplanie domów płytami PIR

 

Branża budowlana z każdym kolejnym rokiem coraz bardziej się rozwija. Powstają ciągle nowe metody związane z budowaniem domów lub jego wykończeniem. Jedną z bardziej istotnych kwestii dotyczących budownictwa jest ocieplanie domów. Od jakiegoś czasu bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się płyty PIR, które możemy do takiego ocieplania zamontować.

Najlepsze materiały do termoizolacji

płyty pir do izolacjiNa dzień dzisiejszy całe mnóstwo osób rozważa wykonanie dodatkowego ocieplenia w swoim domu. Stosuje się w tym celu najróżniejsze materiały. Do tej pory na tej płaszczyźnie zdecydowanie dominował styropian. Tworzenie warstwy izolacyjnej ze styropianu ma jednak dość dużo wad. Jedną z nich jest to, że jeśli taka warstwa zostanie nałożona nieodpowiednio to zachodzi ryzyko, że będzie się ona odklejać lub nawet pojawi się pod nią pleśń i wilgoć. Unikniemy tego typu rozczarowań jeśli zdecydujemy się na zamontowanie specjalnej płyty PIR do izolacji termicznej. Materiał ten jest stosunkowo nowy i początkowo nie był w ogóle wiązany z z branżą jaką jest budownictwo. Dopiero gdy odkryto, że poliizocyjnaurat z jakiego wykonane są te płyty posiada niezwykle ciekawe parametry to zaczęto przeprowadzać testy dotyczące ocieplania budynków. Dzięki takim rozwiązaniom możemy obecnie cieszyć się naprawdę skuteczną warstwą termoizolacyjną. Mówiąc o tym materiale warto również zaznaczyć, że może on być stosowany zarówno do ocieplania ścian jak również dachów.

Przymocowanie płyt z poliizocyjanuratu jest czynnością bardzo prostą. Wystarczą nam do tego zadania podstawowe narzędzia jakie zapewne każdy posiada w swoim garażu. Jeśli jednak uważamy, że to zadanie nas przerasta to warto poszukać sprawdzonych specjalistów. Wiele firm, które na co dzień zajmują się tego typu zadaniami posiada własne strony internetowe.