Rozwijające zabawy drewnianymi wózkami dla lal

Dziecko w różnym wieku, na różnych etapach rozwoju potrzebuje innej stymulacji. Najlepiej, gdyby dostarczane przez rodziców bodźce oddziaływały na wszystkie zmysły. Zabawka powinna rozwijać poprzez kolor, wydawany dźwięk, fakturę, adekwatny do rozmiaru ciężar. Dobrze, jeśli jej kształt jest nieskomplikowany, a materiał, z którego została wykonana – bezpieczny i naturalny. 

Rola drewnianych wózków dla lalek w zabawach

drewniane wózki dla lalek

Najlepiej podać dziecku zabawkę tradycyjną – klocki, pluszowego misia czy bobasa w wózku. Kolorowe wielościany do układania rozbudzają kreatywność – im prostsza forma, tym więcej pola do popisu dla wyobraźni. Z kolei bez misiów i lal nie ma zabaw rodzinnych, a każda mała dziewczynka marzy o tym, żeby być mamą. Dla wszystkich opiekunów, którzy pragną, by ich pociecha miała zabawkę funkcjonalną i mogła długo z niej korzystać –  fenomenem są drewniane wózki dla lalek. Przedmiot przydaje się zarówno na wczesnym, jak i późniejszym etapie rozwoju. Dzięki niskiemu osadzeniu gondoli na kołach i niezwykłej stabilności może być wykorzystywany jako pchanka. Kiedy malec urośnie –  przydaje się do układania lal do snu i wożenia ich na spacery. Drewniane wózki mają tradycyjną, kubistyczną stylistykę, co sprawia, że stanowią ciekawy element aranżacji dziewczęcego pokoju. Materiał, z którego zostały wykonane, gwarantuje wieloletnie użytkowanie i chroni przed ryzykiem zetknięcia z substancjami szkodliwymi, stosowanymi niejednokrotnie w produkcji zabawek plastikowych. 

Jeśli chcemy, żeby nasza pociecha bawiła się wesoło i bezpiecznie – powinniśmy zadbać o dobór odpowiednich akcesoriów. Dla dziewczynek niezastąpiony będzie drewniany wózek dla lalek. Przedmiot urozmaici i uprzejmi zabawy tematyczne, a dzięki różnorodności zastosowania – również jako pchanka – pomoże ograniczyć wydatki.