Rodzaje suwnic pomostowych

Urządzenia suwnicowe zrewolucjonizowały wiele gałęzi gospodarki umożliwiając bardzo szybkie przenoszenie wyjątkowo ciężkich i dużych ładunków. Ale urządzenia suwnicowe to nie tylko ogromne konstrukcje. Najpopularniejszym rodzajem suwnic stosowanych głównie wewnątrz hal są różnego rodzaju dźwigownice pomostowe.

Wydajne dźwigownice wykorzystywane w halach

suwnica natorowaProducenci suwnic oferują urządzenia dostosowane do potrzeb bardzo różnorodnych przedsiębiorstw. W wielu przypadkach istnieje zapotrzebowanie na suwnice pracujące na zewnętrznych obszarach firm i wtedy do gry wchodzą najczęściej dźwigownice bramowe. Hale przedsiębiorstw różnych branż są natomiast miejscem pracy suwnic pomostowych. Wśród nich najczęściej wykorzystywana jest suwnica natorowa przemieszczająca się po natorzu umieszczonym na określonej wysokości. Taki układ zapewnia bezkolizyjne z ruchem naziemnym bezpieczne przenoszenie ładunków i podzespołów. Elementem nośnym i zarazem jezdnym suwnicy pomostowej natorowej jest czołownica zaopatrzona we własny napęd. Na czołownicach spoczywa most suwnicy decydujący o sile udźwigu urządzenia. Jest on zbudowany z określonej liczby dźwigarów stalowych o różnym przekroju poprzecznym. Im większa liczba dźwigarów tym udźwig suwnicy jest większy. Bardzo dokładne manipulowanie ładunkami w pionie i poziomie zapewnia ruchomy cięgnik zaopatrzony we własny napęd. Porusza się on po moście suwnicy prostopadle do kierunku jazdy mostu na czołownicach. Producenci oprócz suwnic pomostowych natorowych oferują również dźwigownice podwieszane.

Oferta producentów nie ogranicza się do standardowych modeli ponieważ każda suwnica jest projektowana dla określonej hali i warunków na niej panujących. Powstają w ten sposób dźwigownice specjalne odporne na wiele szkodliwych czynników. Inwestor może również liczyć na dostarczenie zawiesi przystosowanych do przenoszenia bardzo konkretnych ładunków.