Potrzebowałem nowego komputera żeby streamować

 

Bardzo lubię grać w gry komputerowe i dzielić się moją rozgrywką z innymi. Od kilku lat prowadzę swój kanał na popularnym serwisie do zamieszczania wideo. W tym czasie uzbierałem dość spore grono odbiorców. Coraz częściej pojawiały się pytania czy nie zacząłbym również streamować. Po jakimś czasie za namową moich widzów postanowiłem spróbować swoich sił w transmitowaniu na żywo.

Poszukiwania komputera do streamowania

komputer do streamowaniaPobrałem odpowiedni program, założyłem konto na serwisie do streamowania. Niestety okazało się, że mój komputer nie radzi sobie z płynnym przekazywaniem obrazu jednocześnie na mój monitor i na ekrany moich widzów. Musiałem zainwestować w mocniejszy sprzęt. Zakończyłem streama testowego i w wyszukiwarce wpisałem frazę – komputer do streamowania. Wyskoczyło mi wiele odnośników do sklepów oferujących swoje komputery „dla graczy”. Stwierdziłem jednak, że lepiej dowiedzieć się od profesjonalistów i fanatyków z jakich części powinien składać się komputer do streamowania gier. Odnalazłem wątek gdzie inny użytkownik, miał taki sam problem i również chciał streamować grę, w która ja aktualnie grałem. W odpowiedzi dostał wiele propozycji zestawów komputerowych z różnych przedziałów cenowych. Jedne były absolutnym minimum aby zachować płynność, inne były robione tak aby mieć zapas wydajności na kolejne lata i nowsze gry. Postanowiłem kupić mocniejszą wersje aby nie musieć za rok znów kupować nowego komputera.

Zamówione części dotarły do mnie po kilku dniach. Od razu zabrałem się za ich montowanie w całość. Następnie zamieniłem stary komputer i odpaliłem grę wraz z transmisją na żywo. Wszystko działało bardzo płynnie a przy tym komputer zachowywał bardzo wysoką kulturę pracy. Jestem bardzo zadowolony z mojego zakupu, a moi widzowie z jakości transmisji.