Potrzebowałam zwrotu akcyzy z Belgii

Prowadzę własną firmę krawiecką. Bardzo częste jeżdżę zagranicę po towar i materiały do szycia. Zwłaszcza do Belgii, dlatego że mają nowatorskie materiały, które są w bardzo dobrej cenie. W związku z tym ponoszę wiele kosztów podróży. Jednym z kosztów jest akcyza za paliwo. Ostatnio dowiedziałam się, że w takiej sytuacji mogę ubiegać się o zwrot zapłaconej akcyzy.

Wniosek potrzebny do zwrotu akcyzy z Belgii

zwrot akcyzy z BelgiiOstatnio na rynku przyszedł duży kryzys, dlatego nie ukrywam, że taki zastrzyk pieniędzy, jak zwrot akcyzy z Belgii bardzo by mi się przydał. Tym bardziej, że z tego co się dowiedziałam, to mogłam uzyskać zwrot akcyzy z Belgii za cały poprzedni rok. Musiałam tylko dowiedzieć się, jak powinnam to zrobić. Poszukiwania rzetelnych informacji na ten temat rozpoczęłam od internetu. Wpisałam w wyszukiwarkę frazę: zwrot akcyzy z Belgii, i zaczęłam przeglądać wyniki. Szybko udało mi się trafić na konkretną publikację na ten temat. Dowiedziałam się z niej, że termin złożenia wniosku o zwrot akcyzy z zagranicy upływa 30 września roku następnego. Wniosek o zwrot akcyzy należy złożyć do urzędu skarbowego właściwego miejscowo ze względu na siedzibę mojej firmy. Wypełnienie takiego wniosku okazało się bardzo proste, a jedyny załącznik jaki należało do niego dołączyć to skany faktur vat z których wynikało jaką kwotę akcyzy zapłaciłam w związku z podróżami służbowymi.

Jak się już wkrótce okazało, pieniądze należne ze zwrotu akcyzy zostały bardzo szybko przelane na mój rachunek bankowy. Choć urząd skarbowy, zgodnie z terminami zawartymi w ordynacji podatkowej, ma na to 30 dni ja już po tygodniu otrzymałam zwrot akcyzy. Sprawę znacznie ułatwił fakt, że wniosek o zwrot akcyzy z Belgii złożyłam drogą elektroniczną za pomocą platformy rządowej ePUAP.