Organizacja narzędzi w warsztacie

Dobra organizacja miejsca pracy jest jednym z głównym czynników, które zwiększają wydajność oraz bezpieczeństwo jej wykonywania. Jest to szczególnie istotne w miejscach, gdzie ludzie wykonują czynności manualne oraz mają do czynienia z potencjalnie niebezpiecznymi przedmiotami. Jednym z takich miejsc jest warsztat samochodowy.

Warsztat miejscem, gdzie musi panować porządek

warsztatowy wózek narzędziowyTo właśnie w nim codziennie odbywają się naprawy aut klientów z wykorzystaniem różnorodnego sprzętu. Nie trudno wyobrazić sobie sytuację, w której nie zachowując odpowiedniego porządku dochodzi do wypadku losowego takiego jak chociażby potknięcie czy upadek. Często sytuacje takie są spowodowane zalegającymi wszędzie narzędziami, które wykorzystują mechanicy do napraw. Rozwiązanie tego potencjalnego problemu jest stosunkowo proste. Jest nim warsztatowy wózek narzędziowy, który ułatwi utrzymanie porządku w zakładzie. Wózek narzędziowy posiada bowiem wiele różnych szuflad, w których mogą zostać posortowane i schowane narzędzia zalegające na podłodze zakładu. Warto dodać, że wózki warsztatowe są wyposażone w kółka jezdne co umożliwia ich bezproblemowe poruszanie po warsztacie. Dzięki temu mechanik, który potrzebuje danych narzędzi nie musi ich pobierać z wózka lecz zabrać cały wózek do miejsca wykonywania naprawy.

Po skończonej pracy wózek narzędziowy może zostać odstawiony w miejsce do tego przeznaczone co pozwala dobrze zagospodarować dostępną przestrzeń. Warto dodać, że wózki warsztatowe są z reguły wyposażone również w hamulec, który umożliwia ich unieruchomienie w miejscu docelowym. Podczas zakupu tego typu wyposażenia należy zwrócić baczną uwagę na maksymalną ładowność pojedynczej szuflady, jej wymiary oraz ilość. Dzięki temu w łatwy sposób można wybrać odpowiedni towar do charakterystyki obiektu.