Nowoczesne rozwiązania w naszej kuchni

 

Współcześnie jeśli chodzi o aranżację wnętrz bardzo dużą wagę przykłada się do mądrego zagospodarowania przestrzeni, szczególnie w małych mieszkaniach, gdzie każdy metr jest na wagę złota. Jeśli mieszkamy sami, przykładamy do tego mniejszą wagę, ale kiedy pojawia się rodzina, to aranżacja wnętrza i wybór mebli stają się jeszcze ważniejsze niż kiedyś.

Jakie meble wybrać do kuchni?

nowoczesne meble do kuchniDobrym przykładem wnętrza, które należy wyjątkowo starannie zaplanować, jest nasza kuchnia. Spędzamy w niej nawet kilka godzin dziennie, jednak nawet jeśli na co dzień ograniczamy się do zrobienia szybkiego śniadania i lekkiej kolacji, to wciąż to pomieszczenie powinno być przede wszystkim wygodne. Sięgnięcie talerzy, poszukanie konkretnej patelni i pokrywki do niej, albo tarki do warzyw nie powinno nigdy urastać do rangi problemu. Z pomocą w zagospodarowaniu tego miejsca przychodzą producenci, którzy oferują nowoczesne meble do kuchni. W niepozornie wyglądających szafkach kryją się np. kosze cargo, ułatwiające znalezienie konkretnej przyprawy, puszki czy butelki. Obrotowe półki do szafek narożnych to koniec problemów z sięganiem po ukryte w głębi garnki i patelnie. Wygodne organizery pozwalają na łatwe przechowywanie przypraw, kuchennych środków czystości i niewymiarowych chochli i łopatek. Meble są ergonomiczne, dopasowane do naszej wygody. Nowoczesne drzwiczki pozbawione są tradycyjnego uchwytu, ale za to można je wygodnie otworzyć i zamknąć bez trzaskania dzięki tzw. cichemu domykowi.

Nowoczesne meble kuchenne projektowane są tak, aby nie przytłaczały przestrzeni. Pomagają w tym jasne kolory czy lakierowane powierzchnie. Producenci dbają także o bezpieczeństwo: krawędzie mebli czy blatów są zwykle zaokrąglone, więc uderzenie o nie jest mniej bolesne i niebezpieczne niż o zwykły, ostry kant.