Nowoczesna technologia produkcji węży poliuretanowych

Bardzo popularne rozwiązanie, wykorzystywane w różnych gałęziach przemysłu, podczas konstrukcji maszyn. W sytuacji, gdy zachodzi potrzeba złączenia dwóch, ruchomym względem siebie elementów, najlepiej sprawdzają się węże poliuretanowe, z uwagi na ich wysoką elastyczność.

Elastyczność oraz wytrzymałość – węże poliuretanowe

wąż poliuretanowyCzęsto stosowane zarówno podczas drenażu, różnego typu instalacji, gdzie wymagany jest wąż odporny na zgniecenia, czy wgięcia, a także wytrzymały. Wąż poliuretanowy, dzięki specyficznej strukturze, jest giętki nawet w niskiej temperaturze, co zapewnia swobodny przepływ cieszy bądź innej substancji w układzie. Odporny na ścieranie mechaniczne, wysokiej jakości produkt, stosowany także w przemyśle, jako element konstrukcyjny masz, a także pełni funkcję ssącą, przydatną w branży drzewnej, czy spożywczej, gdzie zachodzi potrzeba sprzątania powstających w trakcie zabrudzeń, w postaci pyłu, wiórów, czy okruchów. Dodatkowo wąż odporny jest na rozpuszczalniki, oleje, paliwo, czy węglowodory, co zwiększa wachlarz jego użyteczności. Dzięki nowoczesnej technologii, nawet podczas długotrwałego nacisku, wąż wraca do dawnej formy, bez wgnieceń, czy zagięć, co przekłada się na jego długi i niezawodny okres eksploatacji. Lekki, wykorzystywany w różnego rodzaju instalacjach pneumatycznych, czy hydraulicznych. W zależności od typu, może pracować pod różnym ciśnieniem.

Chętnie stosowany, elastyczny oraz wytrzymały, wielofunkcyjny wąż poliuretanowy, to wysokiej jakości produkt, wykorzystywany w wielu branżach. Jego właściwości związane z giętkością, brakiem wgnieceń i odpornością na tarcia, umożliwiają wykorzystanie węża w różnego typu konstrukcjach, zarówno budowlanych jak i w przemyśle, czy jako jeden z elementów konstrukcji maszyn hydraulicznych i pneumatycznych