Nowe mieszkania w Poznaniu

Jeszcze przed ślubem postanowiliśmy z narzeczonym, że nie chcemy mieszkać z ani jednymi ani drugimi rodzicami. Nie chcieliśmy, żeby ktokolwiek się obraził albo co gorsza, wtrącał się za bardzo w nasze życie, co na pewno miałoby miejsce, gdybyśmy mieszkali w jednym domu. Chcieliśmy mieć własny kąt, gdzie będziemy mogli żyć po swojemu.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze mieszkania?

nowe mieszkanie na sprzedaż poznańJakieś półtora roku przed terminem ślubu rozpoczęliśmy poszukiwania nowego lokum. Interesowało nas nowe mieszkanie na sprzedaż poznań jest miastem, w którym od zawsze chciałam mieszkać, dlatego bardzo ucieszyłam się, że Piotr otrzymał tam propozycję pracy. Oboje stwierdziliśmy, że chcemy mieszkać osobno, żeby uniknąć niepotrzebnego zamieszania związanego ze wspólnym mieszkaniem. W końcu z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciach, czyż nie? Wracając jednak do poprzedniego tematu to ciężko było nam wybrać początkowo miejsce, gdzie konkretnie chcielibyśmy mieszkać. Oczywiście lokalizacji wbrew pozorom ma znaczenie. Nie chcieliśmy w centrum Poznania, ale też nie za daleko od starego rynku. Kiedy zdecydowaliśmy to, to zaczęliśmy rozglądać się za ofertami, a co za tym idzie cenami, które nie ukrywajmy, mają znaczenie w tym temacie. Zdecydowaliśmy, że najlepszym rozwiązaniem dla nas będzie trzypokojowe mieszkanie na drugim piętrze. Nie chcieliśmy mieszkać za wysoko w razie gdyby winda się zepsuła, żeby nie chodzić z ciężkimi zakupami po schodach. Oczywiście cena mieszkań jest zależna od lokalizacji mieszkania, ilości pokoi i czy jest to mieszkanie deweloperskie. 

Z doświadczenia mogę wam powiedzieć, że warto zorientować się zorientować się przede wszystkim w cenach na rynku, jeśli chodzi o nowe mieszkania na sprzedaż. Nie należy ograniczać się do jednej firmy, która zajmuje się sprzedażą mieszkań tylko przejrzeć sporo ofert, żeby znaleźć tą, która nas zainteresuje.