sztancownica

Klienci drukarni i sztancownica

Swego czasu pracując w firmie, która zajmowała się sprzedażą hurtową do poligrafii i druku cyfrowego, miałam okazję poznać wiele ciekawych osób. Bardzo często kiedy przyjeżdżali do nas po towar wypili z nami kawę i opowiadali o swojej pracy.

Sztancownica była mi nieznana

sztancownicaTo dzięki nim dowiedziałam się do czego służy sztancownica. Co to jest myjka ultradźwiękowa. Poznałam również zalety semi rotacji. Kiedy pierwszy raz usłyszałam wyrażenie semi rotacja, od razu poprosiłam o wyjaśnienie cóż to takiego. A, że nasi klienci byli bardzo sympatycznymi ludźmi, przynajmniej w większości, to zawsze z chęcią odpowiadali na nasze pytania. Dowiedziałam się, że semi rotacja to nic innego jak sztancowanie, które można wykorzystać do produkcji etykiet samoprzylepnych. Wykorzystuje się do tego papieru samoprzylepnego w rolach. Najpierw zadrukowuje się całą rolę papieru, później nakłada na maszynę semi rotacyjną, która dokonuje sztancowania. Uświadomili mnie, że sztancownica służy do wykrawania prawie każdego materiału, na którym można coś nadrukować. Czy to metodą druku cyfrowego czy sitodrukowego. Dzięki myjce ultradźwiękowej można w bardzo szybkim czasie wyczyścić najmniejsze nawet materiały, których używało się przy drukowaniu. Wkładając materiały do myjki materiały czyszczone są poprzez zastosowanie ultradźwięków.

Używając myjki ultradźwiękowej mamy pewność, że materiał przez nas czyszczony będzie nieskazitelny. Za sprawą moich klientów poznałam nie tylko materiały, których używali przy druku, ale również urządzenia, bez których tego druku by nie było.