Kilka słów o produktach firmy Gerflor

W zakresie wykładzin elastycznych, na polskim rynku znaleźć możemy kilku producentów specjalizujących się w ich produkcji. Jednym z nich jest firma Gerflor, która dostarcza wykładziny PVC nie tylko na rynku polskim, ale przede wszystkim na rynku światowym. Ich produkty można podzielić z grubsza na produkty o przeznaczeniu domowym i obiektowym.

Właściwości wykładzin od firmy Gerflor

wykładziny gerflorZ domowymi wykładzinami PVC prawdopodobnie każdy z nas zetknął się przynajmniej raz w swoim życiu, więc doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że ich użytkowość nie zalicza się do przesadnie wymagających. Wykładziny tego typu cechują się dość przeciętnymi grubościami, ale za to bogatą kolorystyką i wzorami, w jakich dane wykładziny są dostępne. Trochę inaczej prezentują się wykładziny Gerflor w przypadku wykładzin przeznaczonych do wykorzystania obiektowego. Po pierwsze, są one rozróżnione ze względu na miejsce ich końcowego zastosowania. W ofercie firmy Gerflor znajdziemy więc wykładziny przeznaczone do zastosowania w obiektach użyteczności publicznej, w obiektach sportowych, a także w środkach komunikacji (niewielu z nas zdaje sobie sprawę z tego, że podłoga tramwaju najczęściej wyłożona jest wykładziną). Produkty o przeznaczeniu obiektowym – pomijając szczególne właściwości charakterystyczne dla konkretnych podtypów wykładzin obiektowych – przede wszystkim cechują się swoją grubością i odpornością na ścieranie.

Są to cechy absolutnie konieczne w przypadku produktów, które swoje zastosowanie znajdują w miejscach, przez które codziennie, a właściwie w każdej godzinie, przechodzą dziesiątki, a często setki i tysiące osób. Kwestią drugorzędną w przypadku wykładzin obiektowych stają się ich wzory, ale najczęściej również w tym zakresie producenci gwarantują odpowiedni wybór swoim klientom.