Jaki silnik do bramy wybrać?

Automatyczne bramy skrzydłowe i przesuwne stają się coraz bardziej popularne. Korzystają z nich zarówno właściciele posesji prywatnych, jak i wykorzystuje się je jako bramy przemysłowe. Taki typ bram zapewnia bardzo wysoką ochronę, skutecznie zapobiegając przedostaniu się osób niepowołanych na teren danej posesji.

Jaki siłownik do bram automatycznych wybrać?

siłowniki do bram dwuskrzydłowychBramy skrzydłowe, działające na zasadzie automatycznej, z biegiem czasu zdobywają coraz większą popularność w różnych zastosowaniach. Korzystają z nich zarówno właściciele posesji prywatnych, jak i właściciele fabryk czy innego rodzaju zakładów przemysłowych i produkcyjnych. Jest to spowodowane faktem, że ten typ bram zapewnia bardzo wysoką ochronę, ale również i wygodę. Oczywiście, aby taka brama mogła działać bezproblemowo, koniecznie trzeba do niej dokupić takie elementy jak siłowniki do bram dwuskrzydłowych, odpowiadające za właściwy ruch bramy. Siłownik to tak naprawdę silniczek, który wprawia skrzydło bramy w ruch. Podczas jego wyboru należy zwrócić uwagę na kilka elementów, związanych z budową naszej bramy i sposobem jej użytkowania. Ważne jest przede wszystkim, aby dobrać siłownik do rozmiaru skrzydła lub skrzydeł bramy oraz do ich rozmiaru. Jest to bardzo ważne, aby moc siłownika do naszej bramy nie była zbyt niska,  gdyż spowoduje to jego przedwczesne zużycie. Zakup odpowiedniego siłownika powinien być także uzależniony od sposoby montażu bramy – czasem okazuje się, że brama jest tak skonstruowana, że zamontowanie w niej siłownika jest praktycznie niemożliwe.

Bramy automatyczne z biegiem czasu zdobywają, coraz większą popularność. Jest to spowodowane faktem, że montaż tej bramy z biegiem czasu jest coraz tańszy. Obecnie z takich bram korzystają właściciele posesji prywatnych, jak również przemysłowych.