Jaki jest czas na rozliczenie podatku z Niemiec?

 

Zawsze kiedy pracowaliśmy w poprzednim roku w Niemczech, to możemy w aktualnym roku dokonać rozliczenia. Możemy rozliczać się nawet do 4 lat wstecz. Pieniądze przekazywane są na nasze konto prywatne w Niemczech albo też na konto w Polsce. Tylko od nas zależy, gdzie będziemy chcieli aby zostało wypłacone rozliczenie podatkowe.

Jakie dokumenty potrzebne są do podatku niemieckiego?

zwrot nadpłaconego podatku z niemiecŻeby ubiegać się o zwrot nadpłaconego podatku z Niemiec potrzebujemy dokument, z którego wynika ile zarabialiśmy rocznie i ile podatku zostało odprowadzone. Najczęściej dokumentem tym jest niemiecka karta podatkowa, która nazywa się Lohnsteuerkarte. Bardzo często dla osób, które będą nas rozliczać wystarczy jedynie zwykłe zaświadczenie o zarobkach. Zawsze dokument podatkowy powinniśmy otrzymać od pracodawcy, u którego pracowaliśmy i powinien zostać nam przekazany po zakończeniu roku podatkowego. Dodatkowo mogą być potrzebne takie dokumenty jak zaświadczenie o stanie rodzinnym, a także kopie dotyczące naszego zameldowania w Niemczech. Czasami biura rachunkowe będą potrzebowały od nas dodatkowych dokumentów, gdzie korzystaliśmy z ulg podatkowych. Możemy takie rozliczenie sporządzić samodzielnie, ale kiedy nie mamy o tym pojęcia to zdecydowanie lepiej zgłosić się do dobrego biura rachunkowego, które od lat rozlicza nadpłacony podatek z Niemiec oraz z innych krajów europejskich. Zwrot pieniędzy zawsze wypłacany jest na konto i może to być konto w Polsce albo w Niemczech.

Jak długo czeka się na rozliczenie podatku w Niemczech? Bardzo często wiele osób zastanawia się jak długo będą czekać na rozliczenie podatkowe. Jednak jak się okazuje nie trwa to zbyt długo, ponieważ najszybsze rozliczenie trwa już około 3 tygodnie. Maksymalny okres czekania wynosi od 3 do 6 miesięcy.