Jaką powierzchnię umieścić na siłowni?

Szukasz powierzchni, która mogłaby wypełnić twój plac zabaw albo nowo otwierany klub fitness lub siłownię na świeżym powietrzu? Na początek warto się zastanowić, na co zwracamy uwagę, korzystając z takich miejsc. Przede wszystkim na bezpieczeństwie użytkowania, aby powierzchnia jak najmniej się zużywała no i jedna z najważniejszych rzeczy – aby tłumiła hałas. Nikt z nas w końcu nie lubi słuchać przez długi czas uderzeń o twardą powierzchnię.

Jaką wkładkę tłumiącą więc wybrać?

wkładki tłumiąceWarto wybrać wkładki tłumiące czy inaczej maty wygłuszające najczęściej stworzone z gumy. Są to płyty gumowe, które nie tylko są wygłuszające, ale również antypoślizgowe, izolujące wibracje oraz wodoprzepuszczalne. Przy okazji siłowni cecha izolowania wibracji, jak i antypoślizgowa jest bardzo istotna, ponieważ ćwicząc, często podskakujemy, a taka płyta zapewni nam duży komfort użytkowania. W końcu kto z nas lubi się ślizgać ćwicząc? Nie łatwo wtedy o kontuzje czego nie lubimy! Warto poszukać płyt spełniających atest PZH oraz najnowszą normę unijną PN-EN 1177:2018 są to wkładki wyciszające, które zapewniają najwyższy komfort i bezpieczeństwo. Montaż tych płyt jest niezwykle prosty, zazwyczaj łączą się one za pomocą karbowanych kołków, które są wkładane w przygotowane gniazda montażowe. Bardzo istotne jest również to, że montaż takich płyt odbywa się bez warstwy stabilizacyjnej z piasku i cementu. Możemy je także ułożyć na betonie czy kostce brukowej.

Warto się zdecydować na najwyższej jakości płyty, aby zapewnić najwyższy komfort użytkowania i bezpieczeństwo. Takie płyty tworzą strefę bezpieczną nawet dla najmłodszych przy okazji wpasowując się w otoczenie i wyglądając schludnie ale ładnie – co jest szczególnie ważne dla ludzi mieszkających w otoczeniu takiego obiektu.