Jak zadbać o zniszczone włosy?

Dbanie o własne włosy jest jednym z najważniejszych rzeczy, jakie robi się dla wizerunku. W końcu włosy są eksponowane na widok wszystkich. Włosy zniszczone, rozdwajające się, wręcz „zmechacone”, mogą niszczyć nasz wizerunek. Ale najważniejsze w tym wszystkim jest przecież nasze zdrowie. O włosy należy dbać.

Używanie sauny do włosów

sauna do włosówUżywanie sauny do włosów sprawia, że wszystkie składniki odżywcze wnikają we włosy lepiej, niż miałoby to miejsce w innym wypadku. Włosy farbowane, po ondulacjach, czy zwyczajnie zmęczone słońcem, jego promieniami UV są wyjątkowo narażone na utratę wody. Sauna sprawia, że stają się bardziej nawilżone i zdrowiej wyglądają. Nie łamią się, nie rozdwajają, są mniej podatne na działanie promieni UV, mrozu, suszarek, lokówek, zanieczyszczeń w powietrzu, czy chlorowanej wody, lub nawet sztucznego ogrzewania. Dlatego sauna do włosów może stać się idealnym wyjściem na poprawienie kondycji naszej fryzury. Zabieg sauny na włosy wykonywany jest w temperaturze około 40 stopni Celsjusza. Dlatego nie może być nazywany prawdziwą sauną w której stosuje się zazwyczaj znacznie większe temperatury. Na głowę zakłada się aparat w kształcie kopuły. Zanim jednak to się zrobi, włosy należy umyć szamponem dwa razy. Następnie trzeba nałożyć odpowiednią odżywkę – maskę, która jest przeznaczona do tego typu zabiegów, a potem dopiero aparat. Czas trwania to około 20 minut, po czym aparat jest ściągany, a włosy należy płukać na przemian zimną i gorącą wodą, aby zamknęła się ich łuska.

Sauny na włosy to bardzo dobry pomysł na poprawę kondycji naszych włosów. Stają się one sprężyste, lśniące i łatwiej je rozczesać. Zabieg sauny warto powtarzać co tydzień, przez około cztery do pięciu miesięcy. Warto pomyśleć o tym, aby nasze włosy nieco „odżyły”.