Jak odpowiednio zamówić firanę?

Planując dekorację domu, wiele osób zastanawia się jak dobrać poszczególne elementy, tak aby najlepiej pasowały a także stworzyły jednolitą i estetyczną całość. Niemały problem stanowią firany. Wynika to przede wszystkim z faktu, iż ich dopasowanie wymaga dokładnego zmierzenia okna a także podjęcia decyzji jak daleko ma ona sięgać, tak aby nie stanowiła problemów w czasie kiedy wisi.

Dopasowana firana, czyli dekoracja na wymiar

firany na zamówienieDobór firany zależy przede wszystkim od wielkości okna do którego chcemy ją dopasować. Jest to bardzo istotne gdyż zależy od tego czy nie będzie ona nam się podwijała ani ściągała. W przypadku gdy w naszym domu znajdują się okna o niestandardowych wymiarach najlepszym rozwiązaniem będą firany na zamówienie. Można je kupić w dowolnym rozmiarze, tak aby były jak najlepiej dopasowane do danego okna. Firmy oferujące takie właśnie firany posiadają szeroki wybór różnego rodzaju wzorów oraz krojów, dzięki czemu możliwe jest dopasowanie jej do reszty wystroju wnętrza. Firany na wymiar wymagają dokładnego dopasowania oraz zwrócenia uwagi na ich wykończenie. Jest to bardzo ważne, ponieważ nieprawidłowo wykończona firana może uleć szybkiemu zniszczeniu w wyniku kilkukrotnego prania. Jeśli chodzi o cenę takiej firany to jest ona uzależniona przede wszystkim od rodzaju materiału z którego ma być wykonana a także jej wielkości. Jeśli chodzi o czas realizacji naszego zamówienia nie jest długi i zazwyczaj trwa kilka dni roboczych wraz z wysyłką.

Dobrze dobrana firana na okna stanowi idealne dopełnienie wystroju wnętrza całego pomieszczenia, dzięki czemu staje się ono bardzo przyjazne i ciepłe. Opisane powyżej rozwiązanie sprawia, że możemy wybrać firanę która będzie pasowała nawet na okno o nietypowych wymiarach, dzięki czemu stworzy jego idealne dopełnienie.