Gumowe wkładki na halluksy warte uwagi

Przez większą część życia nosiłam na co dzień wysokie, zwężane w szpic szpilki. Choć były one niewątpliwie piękne, to jednak z biegiem lat przyczyniły się do trwałej deformacji mojej stop. W ten sposób nabawiłam się halluksów – choroby zwyrodnieniowej, która polega na patologicznym rozroście kości dużego palca u stopy. Schorzenie to przyczyniało się do zmniejszenia komfortu mojego życia (każdy krok w nieodpowiednio wyprofilowanym obuwiem wiązał się z bólem). Postanowiłam więc jakoś poradzić sobie z tym problemem. Moja koleżanka poleciła mi zakup specjalistycznych, gumowych wkładek. 

Korzyści płynące z używania wkładek przeciw halluksom 

gumowe wkładki na halluksyZdecydowanie największe, najbardziej uprzykrzające mi życie deformacje kostne znajdowały się po bokach moich dużych palców u stóp. Po konsultacji w szpitalu, lekarz stwierdził jednak, że wada ta nie kwalifikuje się jeszcze do priorytetowej deformacji, zalecił mi więc całkowitą rezygnację z butów na wysokim obcasie (które to mogły to schorzenie jeszcze bardziej pogłębiać) i zakup odpowiednich wkładek. Gumowe wkładki na halluksy polecała mi wcześniej również moja koleżanka, tak zachęcona, udałam się więc czym prędzej do specjalistycznego sklepu medycznego. Uprzejma ekspedientka doradziła mi zakup gumowych, lekkich wkładek o uniwersalnym rozmiarze, które wykonane były z hipoalergicznej gumy wysokiej jakości. Specjalnie wyprofilowane osłonki, które nachodzą na halluksa, osłaniają nasze zwyrodnienie i chronią nas tym samym przed nieprzyjemnymi odciskami oraz otarciami. Pełnią również istotną funkcję stabilizatora naszej stopy, dzięki czemu nie dochodzi już do pogłębiania się wady i jeszcze większego rozrostu kości. 

Jestem bardzo zadowolona z gumowych wkładek, które w znacznym stopniu polepszyły mój komfort życia. Moje stopi nie bolą już tak jak wcześniej, ponadto zauważyłam, że nie dochodzi do pogłębienia się mojej deformacji. Produkt idealnie pasuje do wszystkich typów obuwia, warto też zaznaczyć, że jego cena jest bardzo przystępna. Polecam więc wszystkim zakup tego typu produktu, który pomoże w codziennej walce z halluksami i uniemożliwi ich pogłębianie się.