Funkcjonale paszociągi koralikowe

Moi dziadkowie od zawsze mieszkali na wsi. Są właścicielami sporego gospodarstwa rolnego. Zajmują się uprawą wielu hektarów ziemi. Sieją i zbierają pszenicę, rzepak, żyto. Dla własnego użytki sadzą również ziemniaki. Oprócz tego posiadają ogromny chlew, gdzie zajmują się hodowlą prosiąt i świń. Do pełnego obrazka należy dodać małe stado kur niosek.

Zmyślny paszociąg do chlewu 

koralikowe paszociągi dla trzodyCałe gospodarstwo jest bardzo nowoczesne, a mój dziadek z chęcią wprowadza najnowsze rozwiązania techniczne do swojej pracy. Jest posiadaczem nowoczesnych traktorów, dzięki którym szybki i sprawnie jest w stanie wykonywać prace na polu. W czasie żniw posługuje się ogromnym kombajnem, który w możliwie najkrótszym czasie zbiera zbiory z pól. W chlewiku natomiast wykorzystuje nowoczesną technologię do karmienia zwierząt. Cała hodowla jest liczna. Wiele macior z prosiętami, tuczniki, a wszystko w osobnych zagrodach i pomieszczeniach. Ręczne karmienie tej ilości zwierząt zajmowałoby sporo czasu. Dziadek wykorzystuje więc koralikowe paszociągi dla trzody. Jest to system rur, których dostarcza paszę bezpośrednio z wielkiego zbiornika do koryt świń. Paszociąg ten jest idealny, ponieważ przez różne kręte drogi dostarcza pożywienie w stosunkowo krótkim czasie. Składa się z systemu rur ocynkowanych, kół narożnych na zakrętach, jednostki napędowej i zsypów do karmników. Cały system sterowany jest automatycznie i można go różnie programować. Ciekawe rozwiązanie.

Gospodarstwo rolne zmienia się i idzie wraz z duchem czasu. Mimo to nadal bardzo lubię tam wracać, wdychać świeże powietrze i napawać się spokojem. Zupełnie inny klimat niż w miejskim zgiełku. W intensywnych okresach również pomagam dziadkom. Żniwa nadal wymagają ogromu pracy i przemyślanej logistyki. I oczywiście wszystkim jak od wieków steruje pogoda.