Filtrowana woda z kranu

Każdy człowiek na świecie wypija w ciągu doby jakąś ilość wody. Często się mówi o tym, że woda jest zdrowsza od napojów słodzonych. W większości przypadków jest to prawda, ale nie zawsze. Czasami pijemy wodę, która jest zanieczyszczona i nawet o tym nie wiemy. Dlatego warto zadbać o jakość wody, którą pijemy każdego dnia.

Filtry do wody

filtrowanie wody w domuPrzed kupieniem jakiegokolwiek filtra musimy sprawdzić czystość wody w swoim domu, aby dobrać odpowiedni filtr. Jeśli korzystamy z wodociągu to wystarczy zgłosić się do odpowiedniej instytucji, która ma obowiązek udostępnić nam wyniki badań wody. Jeśli korzystamy ze studni przydomowej, to badania musimy wykonać na własną rękę. Jeśli już wiemy jakie zanieczyszczenia znajdują się w naszej wodzie, to możemy dobrać odpowiedni filtr. Filtrowanie wody w domu nie jest trudne. Wystarczy że kupimy odpowiedni filtr i go dobrze zamontujemy. Najlepiej wybrać filtr, który będzie filtrować wodę ze wszystkich kranów w całym domu. Taki filtr zakładamy na rurze z wodą, w miejscu gdzie nie jest ona jeszcze rozgałęziona na cały dom. Musimy pamiętać że taki filtr ma styczność z wodą którą pijemy, więc musi on być dobrej jakości i posiadać wszystkie niezbędne atesty. Dopiero wtedy będziemy mieli pewność, że woda którą pijemy jest czysta. Taki filtr musimy co jakiś czas wymieniać lub czyścić. Czyszczenie jest dużo bardziej opłacalne, ponieważ wystarczy wymienić same wkładki, nie musimy kupować nowego filtra.

Za zestaw filtrów które oczyszczą wodę w całym domu zapłacimy od stu pięćdziesięciu do trzystu złotych. Nie jest to wysoka cena za czystą, zdrową wodę. Zakupu możemy dokonać w stacjonarnych sklepach, a także przez internet. Do filtrów dołączona jest instrukcja, która przeprowadzi nas przez cały ich montaż.