Farby kredowe do każdego mebla

Bez względu na to co postanowimy odmalować w domu farba kredowa do powierzchni drewnianych jest rewelacyjnym wyborem. Wszystko to dzięki jej szybkości schnięcia, a także temu, iż nie wymaga tak wielu przygotowań jak przy innych farbach. Dlatego spokojnie pomalujemy meble w salonie, kuchni czy nawet naszej sypialni.

Szybkoschnąca farba kredowa do mebli

farba kredowa do mebli kuchennychKażda decyzja o zmianie mebli w domu wiąże się z wydatkami, dlatego niekiedy warto zastanowić się nad tym czy musimy stare meble wyrzucać. Może wystarczy im jedynie delikatny proces odnawiania polegający na malowaniu powierzchni i będą jak nowe. Dlatego polecana jest farba kredowa do mebli kuchennych, sypialnianych, a nawet do salonu. Wystarczy wybrać meble, które chcemy odświeżyć. W praktyce nie musimy szlifować i nakładać podkładu na drewno, jednak możemy to zrobić. Warto to również wykonać, gdy stara farba się łuszczy. W innym wypadku efekt końcowy będzie bardzo brzydki. Możemy też delikatnie zmatowić papierem ściernym powierzchnię. Nie zapomnijmy od odtłuszczeniu powierzchni delikatnym detergentem. Dopiero teraz możemy zacząć malować. Dla pełnego krycia zaleca się nałożyć dwie warstwy. Czekajmy, aż każda dokładnie wyschnie. Po tym nawoskujmy mebel używając do tego niestrzępiącego się materiału. Gdy mamy to gotowe to możemy od razu z mebla korzystać. Pamiętajmy jednak, iż ostrożnie, ponieważ wosk będzie jeszcze dwa tygodnie twardniał.

Najlepszą metodą na odmalowanie mebli w każdym domowym pomieszczeniu jest skorzystanie z farb kredowych. Pozwalają one na szybką pracę i używanie mebla tego samego dnia. To wielka zaleta, w szczególności, gdy nie chcemy przez kilka dni obrabiać naszego przedmiotu. Warto zdecydować się na malowanie tym typem farby w swoim domu i samodzielnie.