Dron obserwacyjny DJI Mavic 2

Mój pierwszy dron nie należał do zbyt skomplikowanych, ani też do szczególnie drogich. Był to prosty i tani model nadający się idealnie dla osób początkujących, aczkolwiek z czasem, gdy zacząłem poznawać więcej możliwości różnych modeli, zaczął zostawać w tyle i w końcu postanowiłem wymienić go na nowy, bardziej zaawansowany egzemplarz.

Zaawansowany dron DJI Mavic

dron mavic 2Ekipa z którą jeździłem na pokazy i szkolenia miała najróżniejsze rodzaje dronów na stanie, więc nie miałem problemu z zapoznaniem się z możliwościami każdego rodzaju, mogąc spokojnie zdecydować się, jaki typ drona będzie idealny do mojego stylu pilotowania i zastosowań, do jakich używałem drona. Jako że głównym zadaniem moich maszyn było fotografowanie i filmowanie, zdecydowałem się w końcu na model obserwacyjny, a dokładnie dron Mavic 2, jaki był już w użytku w naszej ekipie. Ten typ drona należał już do bardzo skomplikowanych i zaawansowanych, posiadając wiele elektronicznych funkcji nieprzydatnych początkującym operatorom, aczkolwiek niezwykle pomocnych w użytkowaniu. Był przeznaczony głównie do nagrywania obrazu i zdjęć z powietrza, i jako taki był wyposażony w kamerę o wysokiej jakości i doskonałe stabilizatory lotu, przez co utrzymywał jedną pozycję o wiele lepiej niż większość pozostałych modeli. Rozmiarami różnił się również od zdecydowanej większości modeli, bo był szerszy i cięższy, z dużym rozstawem śmigieł, zapewniającym świetną charakterystykę stabilnego lotu i zawieszenia.

Nie był to model wyczynowy, więc nie miał zawrotnych prędkości, choć nie były one w tym wypadku wymagane. Ze względu na wysokiej jakości elektronikę, podczas użytkowania wymagana była duża doza ostrożności i umiejętności, aczkolwiek dron nadrabiał to wieloma funkcjami i świetną ogólną charakterystyką.