Dobre szamba betonowe z atestem

Jeśli o mnie chodzi, to słyszałem różne czasem sprzeczne opinie na temat betonowych bezodpływowych zbiorników na ścieki, czyli kolokwialnie mówiąc szamb. Niektóre były kompletnie absurdalne jak chociażby teza, że szamba betonowe wyszły z mody… I tu się pytam, co ma moda do budowlanki?

Zalety szamba betonowego z atestem

szambo betonowe z atestemSzamba betonowe są generalnie tańsze od szamb plastikowych i to nawet po uwzględnieniu kosztów transportu i rzecz jasna ceny ich instalacji, do której może być potrzebny mały dźwig. Szamba betonowe są dużo cięższe, stąd jeszcze w fazie planowania warto zastanowić się nad miejscem i sposobem ich instalacji. Niska cena jednak rekompensuje z nawiązką wszystkie niedogodności. Co do funkcjonalności to szambo betonowe mojej babci działa nieprzerwanie i bez zarzutu już od ponad trzydziestu lat i nic nie wskazuje na to, aby miało się zepsuć w najbliższej dekadzie albo dwóch. Dla mnie najważniejszym kryterium jest cena i funkcjonalność, a w tych dwóch aspektach szambo betonowe z atestem góruje nad swoją młodszą plastikową siostrą. Nie ma się co oszukiwać, technologia w zakresie konstrukcji betonowych poszła nieco do przodu i na pewno w niczym nie ustępuje tej z lat osiemdziesiątych minionego wieku. I na koniec wisienka na torcie, otóż szambo betonowe jest dużo wytrzymalsze od szamba plastikowego. Pozwala nam to bez obaw o własne bezpieczeństwo lub czystość wód gruntowych, umiejscowić szambo na wjeździe do garażu czy na teren posesji, co przy niewielkich rozmiarach działki może być argumentem nie do przecenienia.

Podsumowując, to nie mam zamiaru nikogo przekonywać do swoich racji ani krytykować jego wcześniej podjętych decyzji, gdyż mam świadomość, że każda działka budowlana jest inna. W każdym razie tak jak już pisałem, dla mnie cena i funkcjonalność są najważniejsze.