Dlaczego warto korzystać z biostymulatorów wzrostu roślin?

Kilka lat temu przejęłam po rodzicach gospodarstwo rolne i zajęłam się uprawą warzyw. Jakiś czas temu doszłam do wniosku, że warto by trochę zmodernizować moje uprawy, tak aby przy mniejszym wysiłku mieć większe i bardziej obfite plony. Podczas zajęć w kółku rolnym do którego uczęszczam wypłynął ten temat i zaczęliśmy rozmawiać na temat biostymulatorów. Zainteresowałam się tematem. 

Zaczęłam korzystać z biostymulatorów wzrostu roślin

biostymulator wzrostu roślinDo tej pory uprawa moich warzyw była w pełni ekologiczna i bardzo mi zależało na tym, aby tak zostało. Dowiedziałam się, że w takiej sytuacji biostymulatory wzrostu roślin są dla mnie najlepszym rozwiązaniem. Biostymulator wzrostu roślin jest bowiem preparatem w pełni ekologicznym, nie zawierającym żadnych sztucznych nawozów ani substancji. W składzie biostymulatora wzrostu roślin znajdują się tylko i wyłącznie naturalnie występujące w roślinach hormony wzrostu roślin oraz składniki mineralnego, które gwarantują utrzymanie odpowiedniej równowagi kwasowo – zasadowej gleby czy też podłoża na którym znajdują się rośliny. Większość biostymulatorów jest uniwersalnych i może być stosowanych przy wszystkich roślinach, ale można znaleźć też takie przeznaczone do konkretnego typu roślin na przykład warzyw czy zbóż. Zachęcona tymi informacjami postanowiłam skorzystać z biostymulatorów w moich uprawach.

Jak się już wkrótce okazało to był bardzo dobry pomysł. Wybrałam dla siebie biostymulator wzrostu roślin w pełni rozpuszczalny w wodzie. Był on bardzo wydajny. Do osiągnięcia odpowiedniego efektu wystarczyło wykonać 2 do 3 oprysków w okresie najintensywniejszego wzrostu roślin czyli na wiosnę. Już od pierwszego sezonu stosowania przeze mnie biostymulatora zauważyłam znaczną poprawę jakości moich warzyw.