Autoklaw B

Czym sterylizować narzędzia – Autoklaw B

Wszelkiego rodzaju narzędzia oraz akcesoria medyczne wymagają sterylizacji. Dzieje się tak dlatego, ponieważ mają one kontakt z krwią, płynami ustrojowymi itp. Dlatego nie może być tak, że lancet użyty raz na jednym pacjencie jest zaraz wykorzystywany do wykonywania zabiegów na kolejnym.

Autoklaw B  to najlepsze urządzenie do sterylizacji narzędzi

Autoklaw BPotrzebna jest jego sterylizacja. Tutaj z pomocą przyjdą nam autoklawy medyczne. Są to hermetyczne zbiorniki do przeprowadzania procesów chemicznych. Służą również do wyjaławiania w podwyższonej temperaturze. A przy zwiększonym ciśnieniu autoklawy medyczne służą właśnie do sterylizacji. Najbardziej zaawansowanymi urządzeniami tego typu są autoklawy klasy B. One dadzą sobie radę ze sterylizacją praktycznie każdego rodzaju materiału. A więc za ich pomocą można sterylizować między innymi : endoskopy, igły, wzierniki, cewniki, końcówki stomatologiczne i wiele innych akcesoriów medycznych. Autoklawy klasy B posiadają pewną właściwość, podobnie jak sterylizatory parowe. Jest to frakcjonowana próżnia wstępna. Jest to bardzo skuteczna technika. Sekwencja impulsów, wstrzyknięcia pary oraz próżnia powodują, że powietrze jest całkowicie usuwane. Ale to nie wszystkie funkcje i zalety, jakie posiadają autoklawy klasy B. Ponadto istnieje możliwość podłączenia do nich drukarki, komputera oraz ekranu LCD. A więc są to zaawansowane, programowalne i proste w obsłudze urządzenia, najlepsze z nich to autoklaw B. Na rynku dostępne są różne rodzaje autoklawów i różne ich klasy.

Klasa B to najbardziej zaawansowane. Klasa S to klasa pośrednia. Natomiast klasa N to najsłabsze autoklawy. Warto o tym pamiętać.