Czym jest chlorella?

Obecnie fani zdrowego odżywiania stawiają nie tylko na zdrowe warzywa i owoce, nasiona i orzechy. Chociaż są to produkty jak najbardziej nam niezbędne, szuka się czegoś więcej. Niezwykłą popularnością cieszą się dziś tak zwane superfoodsy, czyli produkty o wyjątkowych właściwościach. Jednym z takich produktów jest chlorella. Czym ona właściwie jest i w jakim celu się ją stosuje?

Więcej o właściwościach chlorelli

chlorella w proszkuJak już wspomniano, w dzisiejszych czasach często sięgamy po produkty, które w bardzo pozytywny sposób wpływają na nasz organizm. Do tego typu produktów zaliczamy wymienione już superfoodsy, które są prawdziwą bombą witamin i wpływają na nasz organizm, jak nic innego. Jednym z takich super produktów jest chlorella w proszku, chociaż możemy ją też również dostać w wersji w pastylkach. Chlorellę najczęściej dodaje się do zielonych koktajli, na przykład w połączeniu z bananem, kiwi, awokado i szpinakiem. Taki koktajl to idealny przepis na przykład na 2 śniadanie. Jednak czy tak właściwie chlorella jest? Otóż jest to alga, która pochodzi z Korei Południowej. Zawiera ona ogrom składników i witamin, które pozytywnie wpływa na nasze ciało. Stosowanie suplementów w postaci alg poleca się między innymi osobom chorym na anemię a także weganom i wegetarianom, z uwagi na witaminę B12, która naturalnie występuje tylko w produktach odzwierzęcych. Chlorella zawiera również sporo białka, pomaga więc uzupełniać ewentualne niedobory.

Zdrowe odżywianie w naszym życiu to postawa, zwłaszcza w połączeniu z dużą dawką ruchu na świeżym powietrzu. Dodatkowo czasem warto zainwestować w produkty, takie jak chlorella, która jest dla organizmu wyjątkowo dobra. Nie zapominajmy o zbilansowanych i zróżnicowanych posiłkach. To wszystko pomoże nam zachować zdrowie na długi czas.