Czy warto pójść do escape roomu?

Ostatnimi czasy dużo słyszy się na temat escape roomu. Wiele osób do nich chodzi, chcąc poczuć nutę adrenaliny, nieco się rozerwać, spędzić ciekawie czas. Na czym polega zabawa w takim miejscu i czy jest ona przeznaczona dla każdego?

Pokój zagadek – escape room

escape room warszawaEscape room to miejsce, w którym zamykani są uczestnicy. Mają oni określoną ilość czasu, zazwyczaj jest to godzina, by opuścić to pomieszczenie. W pokoju jest rozmieszczonych mnóstwo zagadek i ukrytych. Czasem to jakieś obliczenia, zagadki, rebusy. Wszystko to ma na celu doprowadzenie do ostatecznego rozwiązania i znalezienia klucza, który otwiera drzwi w takim właśnie miejscu. Oczywiście taka zabawa to ogromna dawka adrenaliny. Czas jest ciągle odliczany, to bardzo wzmaga towarzyszące temu wszystkiemu emocje. Dodatkowym plusem w takich miejscach jest to, że można tam chodzić większą grupą. Przykładowo ze swoją rodziną, przyjaciółmi, kolegami z klasy. Im więcej osób, tym większa burza mózgów podczas rozwiązywania zagadek i zabawa. Oczywiście są pewne ograniczenia wiekowe w takich miejscach. Młodsze dzieci nie mogą do nich przychodzi. Natomiast nieco większe, w wieku dwunastu lat, zazwyczaj muszą mieć opiekuna. Takie ustalenia zazwyczaj są typowe dla konkretnych obiektów, a zatem każdy ma inne. Bardzo popularną rozrywką stał się obecnie escape room Warszawa ma ich mnóstwo na swoim terenie, podobnie jak Bydgoszcz czy też inne miasta. Jest to bowiem coś nietypowego, wzbudzającego emocje, podnoszącego ciśnienie.

Obecnie escape room jest miejscem, do którego przychodzi mnóstwo osób. Zarówno tych młodszych, jak i starszych. To świetny sposób na spędzenie wspólnie czasu, rozwijanie swojego umysłu, doświadczenie bardzo pozytywnej adrenaliny. Dlatego tak wiele osób z tego korzysta.