Bogactwo naturalnych olejków

Ostatnimi czasy, coraz bardziej popularne są kosmetyki naturalne. Mamy dużo większą świadomość na temat różnego rodzajów parabenów i SLS-ów. Nie chcemy stosować kosmetyków, w których one są. Dlatego mnóstwo z nas poszukuje naturalnych specyfików, które przynoszą częściej o wiele lepsze rezultaty, niż kosmetyki na bazie sztucznych składników.

Argania żelazna w kosmetyce

olejek arganowyKosmetyki naturalne to przede wszystkim różnego rodzaju olejki. Jednym z najpopularniejszych i szeroko dostępnych na polskim rynku, jest olejek arganowy. Pozyskuje się go z arganii żelaznej, bardzo bogatej w wszelkiego rodzaju witaminy i minerały. Obecnie olejek arganowy jest w kosmetyczce wręcz niezbędnikiem. Nawet jeśli kupimy tylko małą buteleczkę, starczy nam na bardzo długo, ponieważ ma sporą wydajność. Jego cena waha się. Możemy kupić go bardzo tanio, ale i dość drogo. Nie kierujmy się jednak ceną, ale składem. Olejek powinien być naturalny, tłoczony na zimno. Najlepiej również, by było on nierafinowany, czyli całkowicie naturalny, nie poddany żadnej obróbce. Jakie są jego właściwości? Przede wszystkim nałożony na twarz, bardzo skutecznie walczy z jej suchością. Jest ona miękka, nawilżona i miła w dotyku. Wiele osób, które dotknął problem łuszczycy i egzemy, również stosuje ten olejek. Jego działanie ma zbawienny wpływ na stan ich skóry. Można również z powodzeniem stosować go na włosy. Polecany jest zamiast maseczki. Wystarczy niewielką ilość olejku nanieść na nasadę głowy, lub po prostu na końcówki. Włosy wówczas będą mocniejsze i bardziej lśniące.

Olejek arganowy to przyjaciel wielu kobiet. Te, którym jeszcze nie było dane go przetestować, powinny jak najszybciej to zrobić. Sam olejek może zdziałać na naszej twarzy dużo więcej, niż najbardziej specjalistyczne kremy.