Bezpieczne składowanie broni

Polskie prawo opisuje jedynie minimalne warunki konieczne do przechowywania broni, w przypadku wcześniejszego posiadania pozwolenia na posiadania broni. Ustawa wspomina o metalowym sejfie, szafie i minimalnych zabezpieczeniach, które dana szafa powinna posiadać.

Profesjonalne magazynowanie broni palnej

szafa do przechowywania broniUstawa przewiduje, że miejsce w którym powinniśmy przechowywać broń to metalowa skrzynia, posiadająca atestowany zamek w postaci elektronicznego szyfru, mechanicznego szyfru lub zamku. Szafa do przechowywania broni powinna posiadać zakotwiczenia, dzięki którym w łatwy sposób zdążymy przytwierdzić naszą szafę do elementów konstrukcji budynku, co uniemożliwi potencjalnym napastnikom możliwość wyniesienia broni razem z szafą lub sejfem. Oczywiście, mówimy tutaj o szafie w normie S1, tymczasem istnieje wiele innych norm, zdecydowanie bardziej restrykcyjnych, które poza zadośćuczynieniu polskiemu prawu sprawią również, że nasza broń będzie jeszcze lepiej zabezpieczona. Klasy, o których mówimy to klasy odporności na włamanie. Co ciekawe, w przypadku przechowywania pieniędzy w sejfie, wyższa norma oznacza możliwość ubezpieczenia większej sumy pieniędzy. Zasady przechowywania broni dotyczą również przechowywania amunicji, niezależnie od przechowywania broni. Stąd niektórzy producenci, poza wygodnym miejscem na amunicję przewidują również możliwość dodatkowego zabezpieczenia sejfu dodatkowymi zamkami na kolejne przegrody, dzięki czemu otrzymamy kilkustopniowy mechanizm zabezpieczający przed potencjalnym agresorem.

Polskie prawo przewiduje, że broń jest rejestrowana. Oznacza to, że policja posiada spis wszystkich sztuk broni, która jest obecna u polskich obywateli. Przechowując broń jesteśmy jednocześnie za nią odpowiedzialni, łącznie z odpowiedzialnością za zabezpieczenie jej przed dostaniem się w niepowołane ręce.